Atrakcje wojewodztwa swietokrzyskiego: Park Rozrywki i Miniatur „Sabat Krajno”

Jedną z niesamowicie ciekawych atrakcji znajdujących się na terenie województwa świętokrzyskiego okazuje się Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno. Jest to charakterystyczne centrum o charakterze rozrywkowym, edukacyjnym oraz rekreacyjnym, na obszarze którego znajdują się rozmaite alejki miniaturowych budowli najpopularniejszych na całym świecie.

Ponadto w alejkach można również dostrzec stacje narciarskie, wypożyczalnie quadów i buggy, park linowy, osobne atrakcje dla dzieci. Jest to specyficzne, bardzo klimatyczne miejsce, gdzie można zjechać na nartach przy wieży Eiffla błyszczące z oddali. Do tego warto również wspomnieć o stoku narciarskim Sabat, który liczy dokładnie 425 metrów nad poziomem morza. Stok ten jest ulokowany w pobliżu Świętej Katarzyny, niedaleko Łysicy – wzniesienia liczącego 612 metrów nad poziomem morza, będącego najwyższą górą w Górach Świętokrzyskich leżących na terenie charakteryzowanego województwa. Wracając do opisywanego parku jest to miejsce pełne alejek z miniaturami, w którym da się w przeciągu paru godzin pobytu zwiedzić praktycznie cały świat, poznając charakterystyczną architekturę danych miejsc, kulturę i zakątki oraz symbole określonych krajów i miast.

Jest tu także Park Linowy, jaki powstał na palach z trasami tyrolskimi. Warto także wspomnieć o Lunaparku, jaki powstał stosunkowo niedawno, bo niespełna dwa lata temu na terenie parku. W nim jest ponad 330 metrowy Rollercoaster oraz karuzela Crazy Yacht Rocking Tug, która stymuluje łódź w trakcie sztormu. Do tego prawdziwą atrakcją nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale i dla dorosłych okazują się samochodziki Autodrom. Maluchy mogą bezpiecznie pobawić się na strefie dmuchanych balonów. Do dyspozycji najmłodszych jest kilka gigantycznych placów zabaw, jakie dysponują siedmiometrową zjeżdżalnią. Sa tam także ciekawe elektryczne motorki, jakie również dostarczają szereg emocji.

Jedną z części parku jest Eurobungee czyli coś będące mixem trampoliny oraz bungee. Zakłada się specjalną uprzęż, po czym wjeżdża się wyciągarką na poziom dwóch metrów, nad trampolinę. Wtedy można podskakiwać, robić fikołki, szkolić swe zdolności gimnastyczne i wykonywać przeróżne akrobatyczne wygibasy. To niesamowicie podnosi poziom adrenaliny, dostarcza rozrywki i odpręża w aktywny sposób. Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno znajduje się w Górach Świętokrzyskich.

Wpis zawdzięczamy