Szlaki kulinarnego dziedzictwa województwa świętokrzyskiego

Tradycyjne potrawy świętokrzyskie

Kapuśniak z grochem Odkryj niezwykły smak kapuśniaka z grochem, tradycyjnej potrawy regionu świętokrzyskiego. Ta aromatyczna zupa z kiszonej kapusty i świeżego grochu rozgrzewa i dodaje energii. Spróbuj jej w restauracjach serwujących lokalne specjały i poczuj autentyczną kuchnię tego obszaru.

Kaszotto z białą kiełbasą Podczas podróży szlakami kulinarnego dziedzictwa świętokrzyskiego, koniecznie spróbuj kaszotto z białą kiełbasą. To wyjątkowe danie, przygotowywane z kaszy gryczanej i aromatycznej białej kiełbasy, zachwyci Cię swoim bogatym smakiem i niepowtarzalnym charakterem.

Świętokrzyska kaczka po staropolsku Przenieś się w czasie i skosztuj świętokrzyskiej kaczki po staropolsku. Ta tradycyjna potrawa, przygotowywana z pieczonej kaczki w towarzystwie śliwek, jabłek i cebuli, to prawdziwa uczta dla podniebienia. Wybierz restauracje serwujące lokalne specjały i delektuj się niezwykłym smakiem tego dania.

Chłodnik świętokrzyski W upalne dni spróbuj chłodnika świętokrzyskiego, orzeźwiającej zupy na bazie jogurtu, ogórków i kopru. To doskonały sposób na ochłodzenie się i cieszenie się niezwykłym smakiem regionu świętokrzyskiego. Odkryj restauracje, które serwują ten tradycyjny, lokalny specjał.

Makowiec świętokrzyski Nie można opuścić regionu świętokrzyskiego bez spróbowania makowca świętokrzyskiego. To tradycyjne ciasto z makiem, orzechami i bakaliami, które zachwyci Cię swoim aromatem i słodkim smakiem. Poszukaj miejsc, gdzie można spróbować tego wyjątkowego wypieku.

Restauracje serwujące lokalne specjały

Restauracja Pod Wawrzynem w Kielcach Restauracja Pod Wawrzynem w Kielcach to miejsce, które zachwyca nie tylko swoją wyjątkową atmosferą, ale przede wszystkim niezwykłymi smakami. Menu oparte jest na lokalnych tradycjach kulinarnych, a szef kuchni z pasją tworzy dania, które przenoszą nas w magiczny świat świętokrzyskiego smaku.

Gospoda Świętokrzyska w Sandomierzu Gospoda Świętokrzyska w Sandomierzu to idealne miejsce dla miłośników autentycznych smaków regionu świętokrzyskiego. Restauracja słynie z tradycyjnych potraw, takich jak kwaśnica czy żurek, które są tu przygotowywane według starannie przekazywanych receptur. Wizyta w Gospodzie Świętokrzyskiej to podróż kulinarnej przygody.

Dwór na Świętym Krzyżu w Nowej Słupi Dwór na Świętym Krzyżu w Nowej Słupi to miejsce, gdzie historia i kuchnia spotykają się w doskonałym połączeniu. Restauracja serwuje wykwintne dania inspirowane tradycyjnymi recepturami, które podbijają podniebienia gości. Wyjątkowy klimat i przepiękne otoczenie sprawiają, że wizyta w Dworze na Świętym Krzyżu to niezapomniane doświadczenie.

Pensjonat Czarci Młyn w Bodzentynie Pensjonat Czarci Młyn w Bodzentynie to miejsce, gdzie można odkryć prawdziwe smaki regionu świętokrzyskiego. Restauracja słynie z serwowania lokalnych specjałów, takich jak pierogi świętokrzyskie czy kaczka po królewsku. W połączeniu z urokliwym otoczeniem pensjonatu, to idealne miejsce na kulinarne wypady.

Karczma Słoneczna w Wiślicy Karczma Słoneczna w Wiślicy to miejsce, gdzie można zanurzyć się w smakach regionu świętokrzyskiego. Restauracja oferuje szeroki wybór dań opartych na lokalnych produktach, takich jak świętokrzyski ser czy miód. Wizyta w Karczmie Słonecznej to nie tylko delektowanie się wyśmienitymi potrawami, ale także poznanie kulinarnego dziedzictwa tego obszaru.